ونتوری (شیپوری) برای سیستم های پالس جت - بگ فیلتر و مزیت های آن

 


به منظور بررسی وجود ونتوری بر عملکرد تمیز کاری فیلتر های کیسه ای به روش پالس جت آزمایش های متعددی انجام گرفته است . نتایج این آزمایش ها که بشرح زیر آمده است تاییدی بر استفاده از ونتوری در ساختمان بگ فیلتر ها (غبارگیر های کیسه ای) می باشد.
سیستم های فیلتراسیون به روش بگ فیلتر نوع رایجی از سیستم های فیلتراسیون هوا و یا غبارگیر های صنعتی می باشد. این سیستم ها در جمع آوری انواع ذرات جامد که شامل گرد و غبار، فیوم و ... مورد استفاده قرار می گیرند. این ذرات توسط فیلتر های کیسه ای جمع آوری شده و بر روی سطح بیرونی فیلتر ایجاد نوعی کیک ذرات می کنند. این فرآیند سبب کاهش سطح عبور هوا از سطح فیلتر کیسه ای و درنتیجه افت بیشتر فشار در سیستم می گردد. در صورتی که سیستم فیلتراسیون مجهز به دستگاه های تمیز کننده فیلتر ها نباشد در مدت زمان نچندان زیادی تمامی فیلتر ها از چرخه عملیاتی خارج شده و عملا جریان هوای آلاینده بطور کامل قطع می گردد. این عامل سبب افزایش آمپراژ مصرفی فن مکنده (سانتریفیوژ) می گردد که آسیب دیدگی سیم پیچ های موتور الکتریکی را بهمراه دارد. به همین منظور سیستم های تمیز کننده ای برای کاهش و همچنین جمع آوری گرد و غبار بدام افتاده بر روی فیلتر های کیسه ای طراحی شده اند. یکی از این سیستم ها که رایج ترین آنها می باشد سیستم پالس جت می باشد. این سیستم با ایجاد موجی از هوای فشرده به داخل کیسه سبب ایجاد یک نوع شوک به این ذرات می گردد. این شوک سبب خروج حداکثری ذرات از داخل تار های فیلتر می گردد. حال تمیز کردن موثر فیلتر های کیسه ای بعنوان عامل تعیین کننده ای مطرح می گردد. هرچه این هوای فشرده شتاب و تمرکز بیشتری داشته باشد نتیجه بهتری را نیز در بر خواهد داشت. یکی از عوامل استفاده مناسب از ونتوری می باشد. ونتوری سبب کاهش مصرف هوای فشرده و همچنین افزایش راندمان در هنگام تمیز کردن فیلتر های کیسه ای می گردد.
به همین منظور محققان تاثیر وجود ونتوری را در برابر نبود آن بصورت آزمایشی با پنج مدل مختلف ونتوری در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دادند. هنگامی که پنج شکل مختلف لوله های ونتوری در آزمایش تمیز کاری مورد استفاده قرار گرفت ، در صورت عدم وجود ونتوری ، از فشار هوای پالس کننده بیشتری باید استفاده می گردید تا به همان اثر تمیزکنندگی رسید . همچنین نتایج يك مطالعه تجربي در مورد عملكرد تميز كردن كيسه هاي فيلتر در حضور و عدم حضور ونتوري نشان داد که وقتی کیسه فیلتر ضریب افت فشار بالایی دارد ، تمیز کاری موثر فقط در حضور ونتوری حاصل می شود. همچنین محققان مشخص کردند که وقتی افت فشار سیستم تصفیه بالا باشد ، استفاده از ونتوری باعث افزایش فشار پالس به میزان 40% بیشتر روی دیواره داخلی کیسه فیلتر شده و باعث بهبود اثر تمیزکاری می شود.
همچنین با اشاره به اهمیت بهینه سازی طراحی ونتوری در فیلترهای غبارگیر فشار پایین، یکی از وظایف ونتوری محدود کردن جریان برگشتی می باشد که علت اصلی این عامل در هنگامی که موج هوای فشرده به انتهای فیلتر کیسه ای می رسد با آن برخورد کرده و به سمت بالای فیلتر بر می گردد . این موج در صورت نبود ونتوری در اولین برگشت خود به بالا بطور کامل از فیلتر خارج گردیده و کمترین تاثیر را بر جای خواهد گذاشت. وجود ونتوری سبب می گردد که در هر رفت و برگشتی از پالس مقداری از آن در چرخه تمیز کاری باقی بماند.

 

گروه صنعتی نمایان فیلتر عرضه کننده ی انواع ونتوری در ابعاد مختلف با جنس های آلومینیومی،آهنی،گالوانیزه و ...پاسخگوی نیاز شما عزیزان میباشد

 

شماره تماس:09372701121

نمایان فیلتر

گروه صنعتی نمایان فیلتر تولید کننده ی انواع کیسه فیلتر ها،سبد فیلتر ها(cage) و عرضه کننده ی انواع روتاری ولو وکنترلر ها جت پالس می باشد

گروه ما با بهره گیری از دانش نوین و جمع آوری متخصصان در کنار یک دیگر توانسته محصولاتی با کیفیت بالا و رقابت با محصولات خارجی را به بازار عرضه نموده و در کنار تولیدگنندگان داخلی رقابت کند.

در تولیدات نمایان فیلتر حرف اول را کیفیت میزند.مواد اولیه مرغوب و تولیدات با کیفیت اعتبار گروه مارا حفظ میکند.برای اطمینان خاطر شما عزیزان در عرصه کیسه فیلتر ها ما گواهی تولید کننده ی پارچه به شما نشان می دهیم تا اعتماد شما را به دست آوریم.

ما از هزینه کردن برای کیفیت و تجربه نمی هراسیم و هدف ما به دست آوردن رضایت شما عزیزان می باشد